Aktualność

Ramiona
odciągowe

Wysięgniki
Obrotowe

Elektrofiltry
typu PEFO

Filtry
Blokowe

Urządzenia
Mobilne

Stoły Spawalnicze,
Szlifierskie

Różne

odciąg spawalniczy

Mobilne i Stacjonarne Odciągi Spawalnicze Pyłów Dymów

Rodzaje Odciągów spawalniczych ( filtrowentylacyjnych ) ze względu na filtrację pyłów dymów i gazów.

Rodzaj pierwszy to filtr wyciąg Patronowy gdzie za filtrację odpowiedzialne są wysokowydajne wkłady filtrujące. Wkład lub zestaw filtrów poliestrowych lub PTFE które są regenerowane sprężonym powietrzem.

Przykład odciąg spawalniczy typu FOK 1000, FOK 2000.

odciąg spawalniczy
odciąg spawalniczy

Filtracja  pyłów dymów powstałych w procesie spawalnia, szlifowania, cięcia na   stanowisku pracy odbywa się za pomocą ramiona Odciągowego na którym znajduje się ruchoma ssawka. Następnie zanieczyszczone powietrze trafia poprzez łapacz iskier na tkaninę filtracyjna gdzie pozostaje. W ten sposób oczyszczone powietrze trafia z powrotem na stanowisko pracy bez strat ciepła.

Kolejnym rodzajem mobilnych odciągów spawalniczych jest Elektrofiltr typu Odciąg spawalniczy Elektrofiltr PEFO Zasada działania Elektrofiltrów.

Jeżeli chodzi o efektywność filtracji Elektrofiltr jest skuteczny porównywalnie do filtrów HEPA.  Wszystkie nasze odciągi mogą być wyposażone w panel fotoelektryczny (czujnik fotoelektryczny )  za pomocą którego automatycznie po zajarzeniu się łuku spawalniczego urządzenie rozpoczyna działanie. Taki  system Start – Stop umożliwia bardziej ekonomiczną pracę.

Wszystkie nasze urządzenia filtrowentylacyjne idealnie nadają się do  odciągania różnego rodzaju pyłów dymów gazów spawalniczych, szlifierskich, przesypowych i innych ( po zastosowaniu opcjonalnym odpowiednich kaset z węglem – dostępne są różne rodzaje filtrów węglowych ). W ten sposób dbamy o pracowników na stanowisku pracy i usuwamy pyły dymy spawalnicze bezpośrednio w miejscu ich powstania nie pozwalając im się rozprzestrzeniać co ma negatywny skutek również na inne maszyny produkcyjne.